Ciekawi Cię seks analny? Najważniejszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o tej zabawie seksualnej, jest to, że konieczne jest użycie odpowiednich korków analnych, ponieważ nie można po prostu wkładać byle czego do tyłka. Choć może masz już szufladę pełną wibratorów, wiele z nich może okazać się niebezpiecznych podczas analnej penetracji. Kluczowe jest, aby każda zabawka erotyczna przeznaczona do zabawy analnej posiadała poszerzoną podstawę. „W przeciwnym razie, podczas orgazmu w wyniku skurczu mięśni, może wystąpić efekt próżni, przez co zabawka będzie w stanie wsunąć się do środka i utknąć w odbycie” – wyjaśnia dr Megan Fleming, certyfikowany terapeuta seksualny oraz psycholog kliniczny.

Wybrane oferty korków analnych (butt plugów)

Prezentowane oferty są wyselekcjonowane i pochodzą z portalu Aliexpress. Cena może się różnić w zależności od kursu dolara. Ilość sprzedanych produktów również może się zmienić.

Czym są korki analne (butt plugs)?

Korki analne robią dokładnie to, na co wskazuje ich nazwa: zatykają odbyt. Jak wyjaśnia David Ortmann, terapeuta i seksuolog, analne zabawy również mogą być źródłem przyjemności. Zatyczki do pośladków z odpowiednią ilością lubrykantu pomagają rozluźnić odbyt i odpowiednio przygotować go do penetracji.

Wielu ludzi sięga po korki przed aktem seksu analnego. Ważne jest, aby pamiętać, że w przeciwieństwie do pochwy, odbytnica nie wydziela naturalnego nawilżenia. Dlatego rozgrzewanie odbytu za pomocą dużych ilości lubrykantu oraz mniejszych przedmiotów, takich jak palce i korki analne, jest kluczowe przed penetracją strap-onem lub penisem.

Butt plugi są zaprojektowane w sposób, który maksymalnie ułatwia ich użytkowanie. Zabawki te zazwyczaj posiadają zwężającą się końcówkę, która stopniowo rozszerza się w kierunku środka, a następnie ponownie zwęża, tworząc wąską szyjkę u podstawy. To zapobiega przypadkowemu wsunięciu korka zbyt głęboko, co mogłoby prowadzić do wielu problemów.

Które korki analne są najlepsze dla początkujących?

Najlepszą zasadą jest to, żeby początkujący zaczynali od zabawki o mniejszym rozmiarze. Małe korki analne powinny być mniej więcej wielkości palca (lub dwóch), aby można je było łatwo włożyć i delikatnie rozciągać tkankę wokół odbytu. Po takim treningu będziesz w stanie przejść do większych zatyczek, które mogą osiągać nawet wielkość pięści!

Dr Fleming zaleca wybór małego metalowego lub szklanego korka, zwłaszcza dlatego, że są one nieporowate (więc patogeny, takie jak niektóre bakterie nie będą w stanie osadzać się na korku) i łatwe do czyszczenia. Oba materiały są również bezpieczne w użyciu z dowolnym rodzajem lubrykantu, czy to na bazie wody, oleju czy także silikonu.

Co warto wiedzieć przed zakupem zatyczki do odbytu?

Według Instytutu Kinseya, materiały takie jak silikon, szkło borokrzemowe (Pyrex) oraz stal nierdzewna są uznawane za bezpieczne i odpowiednie dla ludzkiego ciała. Schmit zaleca początkującym wybór silikonowych zatyczek zamiast tych wykonanych ze szkła lub stali, ze względu na ich większą elastyczność i łatwość w użyciu. Wszystkie trzy materiały są nieporowate, co oznacza, że można je dokładnie czyścić po każdym użyciu, co jest kluczowe dla utrzymania higieny. Natomiast zatyczki wykonane z twardych tworzyw sztucznych i akrylu są porowate, a to sprzyja gromadzeniu się bakterii, co może być nie tylko niebezpieczne, ale także mało estetyczne.

Kiedy rozważasz wybór korka analnego, istotne jest, abyś zachował umiar i rozsądek. Zaleca się rozpoczęcie od mniejszego rozmiaru i stopniowe zwiększanie go w miarę zdobywania doświadczenia. Jak sugeruje Ortmann, dobrym pomysłem jest wybór korka, który na początku może wydawać się śmiesznie mały. Pamiętaj, że lepiej zacząć od mniejszego rozmiaru i stopniowo przechodzić do większych, niż ryzykować zbyt dużą ekspansję, która może być bolesna lub niewygodna.

Czy korki analne mogą być wykorzystywane do czegoś więcej niż penetracji odbytu?

Rozgrzewka przed seksem analnym to tylko jedno z wielu zastosowań takich zatyczek. W świecie BDSM są one często wykorzystywane jako narzędzie dominacji i uległości, jak opowiada Ortmann: „Lubię zmuszać uległych do ssania zatyczki, której zamierzam na nich użyć”. Zaawansowani użytkownicy mogą nosić korki analne przez dłuższy czas lub nawet publicznie, co nadaje ich życiu dodatkowej ekscytacji.

Dla kobiet, korek analny jest wspaniałym sposobem na doświadczenie podwójnej penetracji: Wsuń zatyczkę do odbytu po nałożeniu lubrykantu i noś go podczas seksu waginalnego. Możesz równocześnie stymulować łechtaczkę palcami lub wibratorem, co może prowadzić do intensywnych doznań. Niektórzy uwielbiają również seks oralny z zatyczką w pośladku, co również może dodatkowo podgrzać atmosferę i zwiększyć doznania erotyczne. Jednakże, nie trzeba mieć partnera, aby zacząć korzystać z zatyczek do odbytu – są one doskonałymi towarzyszami masturbacji. W rzeczywistości, eksploracja analnej przyjemności podczas seksu solo może być niezwykle satysfakcjonująca i przyczynić się do odkrycia własnych preferencji oraz granic. Warto podkreślić, że przyjemność z analnej stymulacji za pomocą zatyczek do pośladków jest dostępna dla każdego, kto chce ją odkryć.