Lizanie cipki – jak dobrze zrobić minetkę?

Lizanie cipki - jak dobrze zrobić minetkę?

Lizanie cipki, robienie minetki, lizanie łechtaczki: (czy jakkolwiek wolisz to nazywać), może być idealną drogą do ogromnej przyjemności. Seks oralny jest powszechnie znany jako najbardziej niezawodny sposób na doprowadzenie kobiety do orgazmu. Badanie z 2017 roku opublikowane w czasopiśmie Sex and Marital Therapy wykazało, że tylko 18% kobiet może osiągnąć orgazm podczas samej penetracji. Reszta kobiet w celu osiągnięcia orgazmu wymaga dodatkowej stymulacji łechtaczki. Oprócz tego badanie przeprowadzone w 2019 roku wykazało, że pary, które uprawiają seks oralny, w dłuższej perspektywie utrzymują szczęśliwsze i bardziej aktywne relacje seksualne.

Dlaczego moja kobieta nie jest zadowolona z minetki? Wiele osób jest zagubionych, nie do końca rozumiejąc, jakie czynniki wpływają na udany stosunek oralny. Jeśli nadal bezcelowo mieszasz tylko językiem po łechtaczce, to natychmiast powinieneś przestać!

Seks oralny z lizaniem cipki

Na szczęście istnieje wiele sposobów na poprawę techniki seksu oralnego, a dobra komunikacja z partnerem może mieć tu najistotniejsze znaczenie. Od korzystania z zabawek, przez próbowanie różnych pozycji, po używanie języka w unikalny sposób. Podzielimy się z wami wszystkimi informacjami (zatwierdzonymi przez ekspertów), które pomogą Ci podnieść jakość swojego życia intymnego. Oto najlepsze wskazówki dotyczące „lizania cipki”, które przydadzą Ci się w chwili, gdy następnym razem będziesz zabawiać się ze swoją partnerką.

Wskazówki jak dobrze zrobić minetkę

Wskazówki jak dobrze zrobić minetkę

Upewnij się, że twoja partnerka czuje się komfortowo.

Pomimo tego, że seks oralny jest przyjemny dla wielu osób, to jednak nie każda kobieta preferuje taki rodzaj zbliżenia. Mogą nie lubić doznań płynących z seksu oralnego lub sama myśl o minetce może wywoływać u nich niepokój.

Jak wyjaśnia edukatorka seksualna Erica Smith:

„Niektórzy ludzie czują się skrępowani zapachem, smakiem i wyglądem swojego sromu, a niektórzy czują się niekomfortowo, gdy cała uwaga skupia się na nich”

Jeśli Twoja partnerka twierdzi, że seks oralny nie wchodzi w grę, to lepiej się do tego dostosować. Istnieje wiele innych metod, które pozwolą wam cieszyć się bliskością. Jeśli jednak twój partner chce spróbować seksu oralnego, ale denerwuje się, że zbliżasz się do jej waginy, dodaj od siebie kilka zachęcających słów. „Głośno wyrażaj uznanie dla ciała swojego partnera” – mówi Smith.

Podnieć swoją partnerkę

Zamiast nurkować głową w czyjejś cipce jak pływak olimpijski, zdecyduj się na uwodzicielską grę wstępną. Zacznij od pocałunków w szyję. Następnie przejdź do brzucha, wewnętrznej strony ud i okolic sromu. Przeciągnij językiem po jej sutkach. Jeśli twoja partnerka nie ma nic przeciwko odgrywaniu ról, spróbuj sprośnych rozmów oraz klapsów – cokolwiek co wprawi ją w odpowiedni nastrój.

Wstrzemięźliwość może naprawdę pomóc wam obojgu wczuć się w swoje ciała i poczuć jak pożądanie wzrasta z minuty na minutę.

Zajmij pozycję

Istnieje wiele pozycji seksualnych, które sprawdzą się podczas lizania cipki. „Niech partnerka położy się na łóżku lub kanapie i przysunie się nieco do krawędzi – wtedy będziesz mógł uklęknąć na podłodze” – sugeruje ekspertka. Można również przerzucić nogi partnera przez ramiona, aby ułatwić dostęp do łechtaczki. Niektóre kobiety wolą stać i opierać się o ścianę, podczas gdy ich partner klęczy przed nimi. Jest też „queening”, czyli siadanie na twarzy.

Na początku należy zająć się większą powierzchnią

Nie skupiaj się od razu na łechtaczce! Zamiast tego, na samym początku zdecyduj się na rozległy, delikatny nacisk. Kenneth Play, uznany na całym świecie ekspert w dziedzinie seksu, sugeruje, aby „najpierw używać płaskiej części języka i poruszać całą głową zamiast samym językiem. Pobudza to większą powierzchnię, która na samym początku zbliżenia powinna być zaangażowana”.

Musisz wiedzieć dokąd zmierzasz

Zanim zaczniesz lizać łechtaczkę swojej partnerki jak cukierka, upewnij się, że jesteś we właściwym miejscu.

„Łechtaczka jest w rzeczywistości znacznie większą strukturą niż to, co możemy znaleźć na zewnątrz” – mówi Smith. Większość łechtaczki znajduje się pod skórą. Ma kształt „wahaczy”, a jej „nogi” ciągną się wzdłuż boków sromu. Możesz zauważyć, że srom Twojej partnerki puchnie podczas seksu – to dlatego, że łechtaczka jest pełna tkanki erekcyjnej, która pęcznieje w odpowiedzi na podniecenie.

W większości przypadków, gdy mówimy o „znalezieniu łechtaczki”, w rzeczywistości mamy na myśli żołądź łechtaczki, mały, wrażliwy guzek na szczycie sromu, gdzie spotykają się wewnętrzne wargi sromowe. Jeśli nie możesz zauważyć żołędzi swojej partnerki, prawdopodobnie będziesz w stanie wyczuć ją pod językiem. Jeśli nadal czujesz się zagubiony, poproś partnerkę, aby Cię naprowadziła.

Bądź entuzjastycznie nastawiony

Nasza kultura bombarduje nas toksycznymi komunikatami, że pochwy są z natury śmierdzące i obrzydliwe. Przepraszamy sprzedawców produktów do douchingu o śmiesznych nazwach zapachowych, ale to po prostu nieprawda – i nadszedł czas, abyś ty i twoja partnerka odrzucili te kłamstwa

Nic nie czyni seksu oralnego tak niesamowitym, jak entuzjazm. Oznacza to, że musisz dać swojej partnerce do zrozumienia, że jesteś szczęśliwy z jej obecności. Bądź głośny. Powiedz jej, jak niesamowicie pachnie, wygląda i smakuje. Twoja kobieta musi być w stanie zrelaksować się podczas orgazmu, a komplementy mogą pomóc jej poczuć się bezpiecznie i komfortowo podczas wylizywania cipki.

Na początek niech będzie lekko

Lżej znaczy lepiej szczególnie podczas minetki. Ten obszar jest niezwykle wrażliwy – łechtaczka ma około 8000 zakończeń nerwowych – więc nie możesz działać zbyt mocno. Możesz nawet zacząć od pośredniej stymulacji i lizać łechtaczkę na około. Jeśli chodzi o dotykanie i lizanie, łechtaczka i wargi sromowe zwykle wymagają różnych stopni stymulacji, więc zwracaj uwagę na werbalne i fizyczne wskazówki partnerki.

„Jeśli wejdziesz zbyt mocno i szybko, możesz poczuć, że Twoja partnerka wzdryga się lub krzyczy, więc bądź spokojny! Gdy zaczniesz lżej, możesz zwiększać nacisk w miarę narastania jej podniecenia, ale w razie wątpliwości zawsze najpierw rób to lżej” – mówi Lucy Rowett, certyfikowany trener seksualny i seksuolog kliniczny.

Używaj czubka języka podczas lizania łechtaczki

Jeśli twoja partnerka lubi bardziej ukierunkowaną, precyzyjną przyjemność, Play sugeruje używać czubka języka podczas lizania cipki. „Czubek języka może wywierać bardziej ukierunkowany nacisk i ruch, zwłaszcza gdy partnerka staje się coraz bardziej podniecona” – mówi. „Pamiętaj, aby zwracać uwagę na wrażenia dotykowe języka, aby upewnić się, że faktycznie liżesz łechtaczkę, a nie wszystko dookoła. Jest to częstszy problem niż mogłoby się wydawać”.

Używaj także płaskiej części języka gdy liżesz cipkę

Niektóre kobiety preferują bardziej uogólnione doznania, a inne lubią nieco bardziej precyzyjną i skupioną stymulację. Kobiety to zdecydowanie istoty o nieograniczonym potencjale do doświadczania rozkoszy.

W tekście wspominaliśmy o używaniu płaskiej części języka jako taktyki gry wstępnej, ale dla niektórych kobiet może się to okazać główną atrakcją! Używając czubka języka, liż w górę i w dół, w kółko i na boki. Rozluźnij język podczas eksploracji.

Używanie języka podczas lizania cipki

Używaj języka nie tylko do lizania łechtaczki

Wargi sromowe, otwór pochwy i cały obszar sromu mogą również dostarczać przyjemność Twojej partnerce. Bądź ciekawski. Twój język może dotrzeć wszędzie, od warg sromowych partnerki, przez jej wewnętrzną stronę ud, aż po wnętrze pochwy. Pamiętaj, aby przypomnieć partnerce, jak bardzo cieszysz się, że zostałeś zaproszony na tę wspaniałą ucztę.

Pieszczenie waginy – Pozostań tam tak długo, jak to konieczne

Jedną z głównych rzeczy, które powstrzymują kobiety przed osiąganiem orgazmów podczas pieszczenia waginy, jest obawa, że ich partner robi to zbyt długo. To oznacza, że kobiety mogą potrzebować dodatkowej zachęty z Twojej strony.

Daj jej znać, że będziesz przy niej tak długo, jak będzie to konieczne, że w tej chwili chodzi tylko o jej przyjemność i nie ma presji na szybsze zakończenie” – mówi Rowett.

Zapytaj partnera, czego oczekuje

Okazywanie zainteresowania temu, co sprawia partnerowi przyjemność, jest bardzo podniecające. Ciało każdej osoby jest inne, a ludzie lubią być stymulowani na różne sposoby. Zapytaj swojego partnera, co chciałby, abyś z nim zrobił. Jeśli Twoja partnerka nie jest pewna, spróbuj dotykać jej na różne sposoby i zachęć, aby powiedziała Ci, co sprawia jej przyjemność.

To zdecydowanie może doprowadzić was do naprawdę sprośnych rozmów. Rzecz w tym, że nie potrafisz czytać w myślach. Pytaj, a następnie rób dokładnie to, co mówi. Postępowanie zgodnie z instrukcjami pokazuje, że aktywnie słuchasz. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, oto kilka przykładów, jak uzyskać informacje zwrotne na temat dobrze zrobionej minetki:

  • „Chcesz, żebym robił to mocniej czy delikatniej?”
  • „Czy lubisz, kiedy robię X moim językiem?”
  • „Czy byłoby w porządku, gdybym włożył w ciebie palce?”
  • „Czy chcesz, żebym kontynuował?”

Używaj palców

Podczas lizania cipki partnerki, użyj dłoni, aby wywrzeć nacisk na resztę sromu (stymuluje to całą łechtaczkę) lub delikatnie naciśnij tuż nad wzgórkiem łonowym, aby wywrzeć niewielki nacisk na punkt G z zewnątrz ciała.

Jeśli Twoja partnerka lubi stymulację pochwy, penetruj jej pochwę jednym lub dwoma palcami. Twoja partnerka może lubić pchnięcia, ruch „chodź tu” lub stały nacisk na przednią ścianę pochwy. Możesz również włożyć palec w odbyt – jeśli Twoja partnerka ma na to ochotę. Pamiętaj tylko, aby używać lubrykantu do wszelkich zabaw analnych.

Dorzuć kilka zabawek

Usta i palce są niesamowite, ale nie muszą być jedynymi narzędziami podczas tej zabawy. Dodanie wibratorów oraz innych zabawek erotycznych może skutecznie podnieść poziom całego doświadczenia. Spróbuj przesuwać językiem po łechtaczce, wkładając dildo lub wibrator w pochwę, wywierając nacisk na punkt G. Możesz także włożyć swojej partnerce korek analny, który również może przyczynić się do wzrostu ekscytacji. Jeśli partnerka nie jest zainteresowana penetracją analną, ale jest otwarta na inne rodzaje zabawy, użyj wibratora do stymulacji odbytu i krocza, podczas gdy ty będziesz lizać łechtaczkę.

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś wibratora na swojej partnerce, poproś ją, aby najpierw pokazała ci, jak lubi to robić.

Spróbuj ssać cipkę do końca

Czy słyszałeś o Womanizer, Satisfyer lub popularnym pingwinku? Te zabawki do ssania łechtaczki wykorzystują połączenie ssania i stymulacji mechanicznej w celu osiągnięcia orgazmu łechtaczkowego. Są one szalenie popularne – dlatego dobrym pomysłem może być naśladowanie takich doznań wykorzystując własne usta. Możesz wykorzystać tę zabawkę podczas stymulacji waginy przy pomocy języka lub rąk.

Należy pamiętać, że ssanie do końca nie jest niezawodnym sposobem na doprowadzenie partnerki do orgazmu. W rzeczywistości nie ma techniki seksualnej, która działa uniwersalnie dla każdej osoby. Niektórzy ludzie uwielbiają ssanie łechtaczki, inni nie, a jeszcze inni w ogóle tego nie lubią. Zwróć uwagę na to, co lubi Twoja partnerka, a czego nie, a jeśli nie masz pewności, zapytaj ją o to.

Zwróć uwagę na mowę ciała swojej partnerki

Jeśli Twoja partnerka przyciska swój srom do Twojej twarzy i jęczy, możesz być pewien, że to, co robisz, działa. Jeśli się odsuwa lub milczy, spróbuj czegoś innego. I jeszcze raz, jeśli nie masz pewności, czy Twoja technika jest tym, czego potrzebuje ciało Twojej kobiety – zadawaj pytania.

„Musisz mieć nadzieję, że twoja partnerka zareaguje jękiem, entuzjastyczną reakcją itp. – ale niektóre kobiety są nieśmiałe i wstydzą się wydawać z siebie dźwięki” – mówi Smith. „Jeśli masz wątpliwości, pytaj!”.

Baw się dobrze!

Minetka ma na celu przede wszystkim zaspokojenie partnerki, a jeśli twoja partnerka dostrzeże to, że ty również jesteś podniecony, może to tylko spotęgować podniecenie.

„To działa na tej samej zasadzie, co wtedy, gdy możesz stwierdzić, że twoja partnerka naprawdę lubi robić loda” – podkreśla Rowett – „kiedy pokazujesz, że sprawia ci to przyjemność i jest to autentyczne, technika nie ma tak dużego znaczenia”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *