Orgazm analny – jak go osiągnąć u kobiet i mężczyzn?

Orgazm analny - jak go osiągnąć u kobiet i mężczyzn?

Orgazm analny to dokładnie to, co sugeruje nazwa – osiąganie orgazmu poprzez stymulację obszaru odbytu. Mówimy tu o dotykaniu, lizaniu, palcowaniu, penetracji i nie tylko. Jeśli jesteś wystarczająco zaangażowany to, wszystko jest możliwe! Zaciekawieni? Czytajcie dalej, aby dowiedzieć się więcej o sposobach stymulacji tylnych drzwi oraz jak doprowadzić swoje ciało do orgazmu.

Czym jest orgazm analny?

Orgazm analny jest wynikiem osiągnięcia szczytu poprzez stymulację obszaru odbytu, który jest bogaty w wrażliwe zakończenia nerwowe. Mężczyźni mogą osiągnąć taki orgazm poprzez wewnętrzną stymulację prostaty. Oczywiście orgazm analny jest możliwy bez względu na płeć.

Podstawowe zabezpieczenia podczas seksu analnego

Dbanie o bezpieczeństwo oraz przestrzeganie właściwych zasad higieny stanowią kluczowy element podczas odbywania seksu analnego:

 • Czystość: Odbyt naturalnie zawiera bakterie, które mogą rozprzestrzeniać się podczas seksu analnego. Uprawianie seksu waginalnego bezpośrednio po seksie analnym może spowodować infekcję pochwy. Zawsze pamiętaj o zmianie prezerwatywy i umyciu się przed i po stosunku analnym. Patogeny przenoszone podczas seksu oralno-analnego (znanego również jako rimming lub analingus) mogą obejmować bakterie E. coli i wirusa zapalenia wątroby typu A. Rozważ użycie koferdamu dentystycznego, jeśli planujesz uprawiać seks analny.
 • Lubrykacja: Odpowiednie smarowanie jest niezbędne dla każdej formy analnej zabawy. Zacznij od nałożenia dużej ilości lubrykantu wewnątrz odbytu jak i wokół niego. Nałóż dodatkowy lubrykant na palec, penisa lub zabawkę erotyczną przed włożeniem i często ponawiaj aplikację. Rozważ lubrykanty na bazie wody lub silikonu, które działają dłużej. (Lubrykanty na bazie oleju nie są bezpieczne do stosowania z prezerwatywami, ponieważ rozkładają lateks).
 • Komunikacja: Przed rozpoczęciem zabawy analnej z partnerem upewnij się, że masz jego zgodę.
Higiena przed osiągnięciem orgazmu analnego

Wskazówki dotyczące higieny przed i po stosunku

Skorzystaj z toalety

Eksperci mówią nam, że wypróżnienie przed odbyciem stosunku analnego jest bardzo ważne, ponieważ minimalizuje szanse na wypadek podczas akcji. Chociaż może się to zdarzyć i jest całkowicie normalne, lepiej jest tego unikać na tyle jak to tylko możliwe.

Posprzątaj przed rozpoczęciem gry

Prysznic i dokładne umycie tyłka i otworu odbytu jest koniecznością przed zabawą analną. Eksperci twierdzą również, że lewatywa również może pomóc poczuć się lepiej przygotowanym. „Lewatywa polega na wewnętrznym czyszczeniu wodą przez dyszę lub rurkę wprowadzoną do odbytu” – wyjaśnia Phillips. Lewatywa jest osobistym wyborem i choć może być preferowaną metodą, nie jest konieczny, aby bawić się dobrze.

Rozłóż ciemny ręcznik

Położenie ciemnego ręcznika pomaga chronić pościel przed wszelkimi wpadkami. „Nawet jeśli wcześniej się podtarłeś i myślisz, że jesteś „czysty”, gówno się zdarza”.

6 technik osiągania orgazmu analnego

Osiągnięcie orgazmu analnego wymaga cierpliwości i praktyki. Poniższe techniki mogą pomóc Wam w osiągnięciu orgazmu z partnerem lub bez niego.

 1. Rozluźnij mięśnie zwieracza odbytu. Masturbuj się lub wypróbuj techniki gry wstępnej ze swoim partnerem; weź długą kąpiel, zapal świece i włącz nastrojową muzykę przed rozpoczęciem zabawy analnej. Inne rodzaje orgazmów, takie jak orgazm łechtaczkowy, również mogą pomóc rozluźnić mięśnie zwieracza i zwiększyć szanse na osiągnięcie orgazmu analnego.
 2. Zacznij od palca. Na początku eksperymentuj samodzielnie z masturbacją analną. Nałóż lubrykant na odbyt i mały palec, a następnie delikatnie wsuń go do odbytu. Pozostaw palec tam na chwilę, pozwalając ciału przyzwyczaić się do tego doznania. Gdy poczujesz się komfortowo, ponownie nałóż lubrykant i użyj większego palca. Bądź dla siebie cierpliwy. Uzyskanie komfortu podczas penetracji analnej wymaga czasu – odpowiedni trening analny może zająć tygodnie, a nawet miesiące. Upewnij się, że masz doświadczenie z palcami lub mniejszymi zabawkami, zanim przejdziesz do penisa lub dildo.
 3. Eksploruj odbyt za pomocą zabawek erotycznych. Niektóre zabawki erotyczne są specjalnie zaprojektowane do stymulowania nerwów w odbycie; obejmują one zatyczki do pośladków, koraliki analne, masażery prostaty i wibrator analny. Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze zabawki analnej, jest uchwyt z rozszerzoną podstawą lub pętlą, aby upewnić się, że zabawka nie wślizgnie się przypadkowo do odbytu. Zabawki analne są zazwyczaj wykonane z silikonu lub stali nierdzewnej, a niektóre z nich posiadają ustawienia wibracji. Zabawki te wymagają dużej ilości lubrykantu i regularnego czyszczenia ciepłą wodą z łagodnym mydłem lub środkiem do czyszczenia zabawek erotycznych.
 4. Eksperymentuj z partnerem. Zanim spróbujesz stosunku analnego, rozważ rimming językiem lub delikatne palcowanie odbytu. Wypróbuj kilka pozycji seksu analnego, aż znajdziesz taką, która będzie odpowiednia dla Ciebie i Twojego partnera.
 5. Poznaj różne techniki. Jeśli to ty znajdujesz się z tyłu, poproś partnerkę o opinię i zwróć uwagę na to, jak reaguje na każdą z proponowanych technik. Rozważ stymulację nerwu pudendalnego, który jest głównym nerwem biegnącym przez krocze lub obszar między genitaliami a odbytem. Jeśli twój partner ma penisa, spróbuj włożyć palec do odbytu na głębokość około dwóch do czterech cali, kierując się w stronę pępka. Powinieneś wyczuć prostatę, twardy gruczoł wielkości orzecha włoskiego, przez przednią ścianę odbytnicy.
 6. Stymuluj inne strefy erogenne. Podczas seksu analnego lub masażu analnego skup się na innych strefach erogennych, takich jak moszna, łechtaczka, szyja lub sutki. Zapytaj swojego partnera, które strefy erogenne są dla niego przyjemne. Właścicielki sromu mogą spróbować stymulacji przedniego otworu (znanego również jako punkt A), znajdującego się wewnątrz pochwy między szyjką macicy a pęcherzem moczowym. Możesz także ćwiczyć stymulację łechtaczki podczas seksu analnego, aby zwiększyć przyjemność.
Kobieta na boku w pozycji do osiągnięcia orgazmu analnego

Jak znaleźć punkt P?

Istnieją dwa sposoby zlokalizowania punktu p – wewnętrznie lub zewnętrznie. Możesz to zrobić samodzielnie lub z partnerem. Ponieważ gruczoł krokowy pęcznieje podczas podniecenia, łatwiej będzie go znaleźć, gdy jesteś już podniecony.

Wewnętrznie

Anatomicznie prostata znajduje się pomiędzy odbytnicą a pęcherzem moczowym. Prostatę można wyczuć bezpośrednio przez odbyt, na głębokości około dwóch centymetrów lub na wysokości pierwszego knykcia palca.

Jak osiągnąć orgazm analny podczas stymulacji prostaty

Upewnij się, że obszar odbytu, a także palce, są tak czyste, jak to tylko możliwe. Używanie rękawiczek i lubrykantu może również ułatwić proces. Podczas pierwszych prób możesz odczuwać niewielki dyskomfort, ale nie powinno to powodować nieznośnego bólu.

Zacznij od masowania obszaru odbytu, a następnie powoli wsuń palec lub dwa. Znajdź prostatę, delikatnie wykonując gest „chodź tutaj”. Mężczyźni mogą odczuwać potrzebę siusiania – oznacza to, że jesteś we właściwym miejscu, ponieważ prostata znajduje się w pobliżu pęcherza moczowego.

Zewnętrznie

Prostatę można również stymulować przez krocze, czyli obszar między moszną a odbytem. To delikatne i wrażliwe miejsce składa się z wielu erotycznie naładowanych zakończeń nerwowych, dzięki czemu jest to mniej penetracyjna opcja osiągania orgazmów.

W przypadku zewnętrznego masażu prostaty, możesz nie odczuwać bezpośrednio tego miejsca. Jednak, podobnie jak w przypadku wewnętrznego masażu prostaty, dotykanie tego obszaru może powodować uczucie konieczności siusiania.

Pozycje seksualne do osiągania orgazmu analnego

Możesz sprawić, że każda z typowych pozycji seksualnych sprawdzi się podczas stosunku analnego. Oto przykłady jak to zrobić:

Twarzą do dołu

Jak to zrobić samemu:

 1. Połóż się twarzą do ziemi.
 2. Wyciągnij rękę za siebie i oprzyj ją na plecach.
 3. Sięgnij palcem do krocza lub odbytu.
 4. Drażnij i wkładaj w dowolnej chwili.

Jak to zrobić z partnerem/partnerką:

 1. Połóż się twarzą do ziemi z rękami po bokach i lekko rozstawionymi nogami.
 2. Pozwól aby partner/partnerka zajął/zajęła odpowiednią pozycję z tyłu.
 3. Pozwól, aby Twój partner/partnerka delikatnie zaczął pieścić Twój odbyt.

Na boku, z jedną nogą na klatce piersiowej

Jak zrobić to samodzielnie:

 1. Połóż się na boku.
 2. Podnieś zewnętrzną nogę do klatki piersiowej.
 3. Sięgnij ręką do odbytu.
 4. Nie spiesz się i i stymuluj swój odbyt zgodnie z potrzebami.

Jak to zrobić z partnerem/partnerką:

 1. Połóż się na boku.
 2. Przyciągnij zewnętrzną nogę do klatki piersiowej.
 3. Niech partner/partnerka usiądzie za tobą, aby dosięgnąć odbytu.

Na pieska

Jak zrobić to samodzielnie:

 1. Ustaw się na czworakach.
 2. Sięgnij ręką między nogi lub za plecy, aby dotrzeć do odbytu.
 3. Masuj i penetruj w dowolnym, preferowanym przez siebie tempie.

Jak zrobić to z partnerem/partnerką:

 1. Ustaw się na czworakach.
 2. Niech Twój partner/partnerka znajdzie się za Tobą w dowolnym miejscu, w którym dosięgnie do Twojego odbytu.
Orgazm analny techniką na pieska

Jak wygląda orgazm analny?

Niektóre kobiety twierdzą, że orgazm analny jest podobny do orgazmu łechtaczkowego (tj. puls przyjemnych skurczów), ale tym razem wokół zwieracza odbytu.

Inne osoby mogą odczuwać bardziej „rozchodzącą się falę” przyjemności. Podsumowując: jeśli dojdziesz do punktu kulminacyjnego podczas seksu analnego, będzie to przyjemne uczucie, jak każdy inny orgazm.

Podsumowanie

Każdy może doświadczyć orgazmu analnego. Niezależnie od tego, czy wolisz penetrację zabawką, czy penisem, znalezienie odpowiednich punktów przyjemności może pomóc w osiągnięciu orgazmu. Dla niektórych osób stymulacja wrażliwych nerwów w odbycie jest wystarczająca do osiągnięcia orgazmu. Inni mogą osiągnąć orgazm poprzez dodatkową stymulację punktu A, punktu G lub punktu P (prostaty). Ustalenie, co pomaga w osiągnięciu orgazmu, może wymagać kilku eksperymentów.

Używanie dużej ilości lubrykantu również sprawi, że doznania będą przyjemniejsze. Podobnie jak w przypadku każdego seksu penetracyjnego, prezerwatywy mogą pomóc w zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową. Jeśli seks analny sprawia ból tobie lub twojemu partnerowi, zatrzymaj się i powiedz, co lubisz, a czego nie. Jeśli któryś z partnerów nie lubi seksu analnego, to też jest w porządku. Dzielenie się i ustalanie granic może pomóc w ustaleniu preferowanego sposobu osiągania orgazmu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *