Masturbacja pod prysznicem – praktyczny poradnik

Zdjęcie do artykułu pod tytułem masturbacja pod prysznicem - praktyczny poradnik

Codziennie bierzesz prysznic – dlaczego nie wykorzystać tego czasu na chwilę intymnej przyjemności? To z pozoru może wydawać się takie proste jak mycie, ale podobnie jak seks pod prysznicem, także masturbacja solo pod prysznicem wymaga pewnego treningu. Musisz poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiednich pozycji, eksperymentowanie z różnymi kątami oraz na odkrywanie ulubionych wodoodpornych zabawek.

Nie martw się, ta chwila poświęcenia jest warta wysiłku – szczególnie jeśli dzielisz mieszkanie z innymi osobami. „Prysznic to jedno z najbardziej prywatnych miejsc” – mówi dr Tara Suwinyattichaiporn, profesor nadzwyczajny nauk na temat komunikacji międzyludzkiej, wykładającej na California State University oraz ekspert ds. relacji z Luvbites.co. Zawsze możesz zamknąć drzwi łazienki, aby zapewnić sobie prywatność, natomiast wszelkie wstydliwe dźwięki zostaną zagłuszone przez wodę.

Zakładając, że nie preferujesz zimnego prysznica, ciepła woda może pomóc Ci się zrelaksować emocjonalnie oraz fizycznie (rozluźnić mięśnie)” – dodaje Suwinyattichaiporn. Biorąc pod uwagę fakt, że praca, rodzina i stres w związku są największymi przeszkodami w osiągnięciu orgazmu, Suwinyattichaiporn uważa, że niektórzy ludzie mogą łatwiej osiągnąć orgazm pod prysznicem niż w sypialni.

Kolejny bonus? Nie musisz się martwić o bałagan. Tak więc, nawet jeśli obawa przed kolejnym praniem może powstrzymywać Cię przed pełnym rozkoszowania się chwilą lub dodaniem wystarczającej ilości lubrykantu, aby osiągnąć najwyższe doznania, w takiej sytuacji te zmartwienia są niepotrzebne.

Poniżej przedstawiliśmy, kilka niesamowicie seksownych pomysłów, które pomogą Ci cieszyć się samotnością pod prysznicem jeszcze bardziej.

Czy powinnaś masturbować się pod prysznicem?

Krótka odpowiedź? Jak najbardziej. Masturbacja pod prysznicem to nie tylko akceptowalna praktyka, ale jest również bardzo korzystna dla zdrowia. Prysznice stanowią swoiste „miejsce czasu dla siebie”, a wykorzystanie masturbacji jako formy samozadowolenia jest całkowicie naturalne i zalecane – twierdzi Jasmine Akins, specjalistka ds. zdrowia seksualnego i założycielka bloga wellness It’s Just a Coochie.

Masturbacja niesie także za sobą liczne korzyści zdrowotne. Nie tylko może zmniejszyć poziom stresu, ale także możemy sobie pomóc w lepszym poznaniu własnego ciała. Jeśli więc jeszcze nie jest to dla Ciebie oczywiste, odpowiedź brzmi: tak, zdecydowanie warto wypróbować masturbację pod prysznicem.

Oczywiście, należy podkreślić, że nie wszystko jest odpowiednie dla każdego, więc nie ma potrzeby czuć się zobowiązanym do wykonywania tych czynności. Każdy ma swoje indywidualne preferencje, prawda?

Dostosuj swoją przestrzeń

Wprost mówiąc, trudno będzie dziewczynom zrelaksować się, jeśli cały czas będą martwić się o potencjalny upadek. Dlatego Gigi Engle, certyfikowana trenerka seksualna, ekspertka SKYN Sex & Intimacy oraz autorka książki „All The F*cking Mistakes: przewodnik po seksie, miłości i życiu”, sugeruje przygotowanie przestrzeni łazienkowej za pomocą maty antypoślizgowej, uchwytów i/lub siedziska prysznicowego.

„Mata prysznicowa z fakturą żebrowaną to idealne rozwiązanie dla zwiększenia bezpieczeństwa” – sugeruje ekspertka. Szczególnie wtedy, gdy podczas aktywności seksualnych używasz dużej ilości piany lub środków nawilżających (o czym będziemy rozmawiać w dalszej części artykułu!).

Włącz nastrojową muzykę

„Podniecenie to pełne doświadczenie sensoryczne” – mówi Engle. Oznacza to, że im więcej zmysłów (wzrok, dźwięk, smak, zapach, dotyk) możesz pobudzić podczas masturbacji pod prysznicem, tym lepiej.

Przyciemnione światła podczas masturbacji pod prysznicem

Niezależnie od tego, czy masz swoją ulubioną playlistę do seksu, czy chcesz ją stworzyć na tę specjalną okazję, weź głośnik bluetooth lub telefon i zacznij puszczać muzykę. „Odtwarzanie muzyki pomoże również zagłuszyć hałas spoza prysznica, który może być rozpraszający” – dodaje.

Przyciemnij światła

Po zorganizowaniu dźwiękowych doznań teraz musisz zająć się kolejnym sposobem na pobudzenie i aktywację (tym razem) zmysłu wzroku. W końcu wiesz, że stonowane oświetlenie pomaga tworzyć odpowiedni nastrój, niezależnie od tego, czy uprawiasz tradycyjny seks, czy też masturbujesz się, a to samo dotyczy przyjemności pod prysznicem. Jeśli w łazience dominują jasne światła, spróbuj zapalić kilka świec lub zostaw tylko jedno źródło światła, by dodać nieco więcej romantyzmu.

Usiądź

Czy kiedykolwiek miałaś orgazm na stojąco? Jeśli nie, to osiągnięcie orgazmu w pozycji stojącej może być trudne. W końcu ciało przyzwyczaja się do orgazmu osiąganego w ten sam sposób za każdym razem, mówi Engle.

Dlatego jeśli pozycja stojąca sprawia Ci trudność, w osiągnięciu orgazmu, spróbuj usiąść na siedzeniu w wannie lub pod prysznicem, by urozmaicić doznania. Być może będziesz mieć więcej szczęścia w osiąganiu orgazmu w bardziej zrelaksowanej, siedzącej pozycji.

Baw się temperaturą wody

Czy kiedykolwiek słyszałaś o eksperymentowaniu z temperaturą wody? Ta technika polega na wykorzystaniu różnych temperatur, aby ciało mogło doświadczyć szerokiej gamy różnych bodźców.

„Weź ciepły prysznic i przylgnij swoją przednią część ciała do chłodnej ściany, jednocześnie dotykając siebie” – sugeruje dr Jessica O’Reilly, seksuolog i prowadząca podcast Sex with Dr. Jess. „Pozwól swojej łechtaczce odczuwać zmienny przepływ doznań wynikający z połączenia zimnej powierzchni i gorącej wody”.

Użyj lubrykantu

Używanie lubrykantu podczas masturbacji pod prysznicem

Gdybyś miała opisać prysznic jednym słowem, prawdopodobnie powiedziałabyś, że jest mokry, prawda? Cóż, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, woda zakłóca naturalną wilgotność wytwarzaną przez ciało. „Woda wypłukuje nawilżenie pochwy” – wyjaśnia Suwinyattichaiporn.

Twój ruch: Użyj niewielkiej ilości kupionego w sklepie lubrykantu. „Lubrykanty na bazie oleju i silikonu działają najlepiej pod prysznicem”, ponieważ mają większą trwałość niż lubrykanty na bazie wody, które łatwo zmywają się pod strumieniem wody, mówi Engle.

W tym kontekście, „silikonowy lubrykant nie powinien być używany z zabawkami erotycznymi z silikonu” – zaznacza Engle. Jeśli więc preferujesz zabawki wykonane z tego samego materiału, lepiej sięgnij po lubrykant na bazie oleju.

Zacznij się pocierać i osiągnij orgazm pod prysznicem

Warto zapamiętać: nie ma złej drogi do eksploracji swojego ciała! Jeśli więc czas jest ograniczony, nie wahaj się sięgnąć po sprawdzone i znane metody. Jeśli jednak czujesz chęć na odrobinę nowości, O’Reilly poleca wypróbowanie pozycji seksualnej solo, znanej jako „młynek ręczny”. A dlaczego akurat ta? Dwoma słowami: intensywna stymulacja łechtaczki.

Usiądź wygodnie na brzegu wanny – najlepiej tak, aby Twoje plecy mogły opierać się o ścianę prysznica – i nałóż odrobinę lubrykantu na dłoń. Następnie „delikatnie wsuń wszystkie palce wzdłuż warg sromowych i delikatnie podciągnij je o centymetr lub dwa, po czym powoli spuść z powrotem” – doradza. „Naciskaj biodrami na dłoń, pozwalając palcom na zwiększenie intensywności ruchów w miarę narastania podniecenia”.

Zainwestuj w dildo z przyzsawką

Jak można się domyślić, dildo z przyssawką to (zwykle silikonowy) fallus z przyssawką z tyłu, którą można przymocować do ściany lub płaskiej powierzchni wanny. „Możesz dostosować kąt, wysokość i oczywiście rytm i głębokość penetracji do swoich potrzeb” – mówi O’Reilly.

Zaszalej z wodoodpornym wibratorem

Dildo z przyssawką nie jest jedyną zabawką erotyczną, idealną do masturbacji pod prysznicem! „Na rynku dostępne są również wodoodporne wibratory, które pozwalają rozkoszowań się wibracjami pod prysznicem” – mówi Suwinyattichaiporn. Na przykład, jeśli lubisz stymulację łechtaczki poza prysznicem, możesz zainwestować w wodoodporny wibrator łechtaczkowy, sugeruje.

Nie posiadasz jeszcze własnego wibratora? Sprawdź najciekawsze oferty wibratorów na naszej stronie!

Masz już wibrator? Sprawdź w Internecie, czy możesz bezpiecznie się z nim zmoczyć.

Eksperymentuj z analną penetracją podczas masturbacji pod prysznicem

„Prysznic może okazać się idealnym miejscem do odkrywania solowych zabaw analnych” – mówi Engle. W szczególności zaleca ona wkładanie palca w odbyt podczas masturbacji pod prysznicem. Sam odbyt jest pełen zakończeń nerwowych, które mogą przyjemnie reagować na odrobinę miłości.

Pocieranie łechtaczki podczas masturbacji pod prysznicem

Aby stymulować swoje wejście, spryskaj czubek palca lubrykantem, a następnie eksperymentuj z naciskiem i intensywnością. Możesz na przykład kręcić końcówką w kółko lub pocierać opuszkiem palca z boku na bok. Pamiętaj, aby po zakończonej zabawie analnej pod żadnym pozorem nie wkładać palców z powrotem do waginy.

Jeśli masz już pewne doświadczenie z analnymi zabawkami, Engle proponuje włożenie korka analnego przed wejściem pod prysznic. „Penetracyjny seks analny z dildo może być ryzykowny… jeśli stracisz równowagę, to nie wróży niczego dobrego” – ostrzega. „Natomiast przed wejściem pod prysznic, włożenie korka analnego z odpowiednią ilością lubrykant jest całkowicie bezpieczne. Następnie, gdy już znajdziesz się pod strumieniem wody możesz cieszyć się unikalnymi doznaniami”. Faktycznie, łączenie doznań analnych z innymi formami przyjemności może nawet potęgować doznania związane z masturbacją pod prysznicem.

Kciuki w górę!

Jeśli podczas zabawy pod prysznicem Twój palec wskazujący oraz środkowy odgrywają główną rolę podczas Twojego solowego seksu, to masz poważne braki. „Posmaruj kciuk silikonowym lubrykantem i obracaj nim w sobie podczas, gdy woda spływa po sutkach i łechtaczce” – mówi O’Reilly. „Płytka penetracja może być dokładnie tym, czego twoje ciało potrzebuje, aby osiągnąć orgazm”.

Przeczytaj opowiadania erotyczne

Nie, nie będziesz mogła zabrać swojego laptopa pod prysznic, ale zawsze możesz wrócić do tradycji i czerpać przyjemność z literatury erotycznej. „Wydrukuj sobie jakąś gorącą opowieść erotyczną lub złap ekscytującą książkę, zanim wejdziesz pod prysznic” – sugeruje O’Reilly (możesz trzymać ją w zasięgu ręki tuż przed wejściem do łazienki). „Kiedy nadejdzie odpowiedni moment, po prostu odłóż książkę na boku i pozwól swojej wyobraźni oraz palcom poprowadzić Cię do orgazmu”. Nie jesteś fanką wielozadaniowości? Możesz także wybrać erotykę audio.

Wykonuj ćwiczenia kegla

Według O’Reilly’a niektóre kobiety odkrywają, że proste napinanie mięśni dna miednicy przez minutę lub dwie może wprawić je w ekstazę, ponieważ takie działanie zwiększa krążenie w obszarze intymnym. „Jeśli zauważysz, że Twoje ciało reaguje na tę seksualną rutynę, pozwól swojej wyobraźni poprowadzić Cię w podróż do fantazyjnego świata”.

Weź kąpiel

Jedyna rzecz gorętsza od masturbacji pod prysznicem? Masturbacja w wannie. Jeśli jesteś typem kobiety, która naprawdę potrzebuje relaksu, aby wprawić się w nastrój, kąpiel może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby przenieść swoje orgazmy na wyższy poziom. Po prostu zamknij drzwi.

Czy masturbowanie się pod prysznicem jest bezpieczne?

Tak, ale nie używaj prysznica ani kranu do masturbacji penetracyjnej. Może to zakłócić mikrobiom pochwy i prowadzić do bakteryjnego zapalenia pochwy lub infekcji drożdżakowych.

Zamiast tego użyj słuchawki prysznica do stymulacji łechtaczki. Upewnij się tylko, że najpierw przetestujesz temperaturę wody na dłoni (zdecydowanie nie chcesz, aby woda była zbyt gorąca), a także sprawdź, czy siła strumienia nie jest na tyle silna, aby powodować ból.

Inną główną obawą związaną z masturbacją pod prysznicem (i ogólnie seksem pod prysznicem) jest możliwość upadku. „Poślizgnięcie się i upadek będzie najbardziej niebezpieczną rzeczą, na którą należy uważać, więc mata antypoślizgowa do wanny lub prysznica jest wysoce zalecana” – sugeruje Sparks.

Znajdź pozycję, którą możesz utrzymać i potencjalnie coś, czego możesz się chwycić, jeśli zaczniesz czuć się niepewnie. Dobrym pomysłem jest również posiadanie telefonu w zasięgu ręki na wypadek konieczności wezwania pomocy… lub zrobienia sobie lubieżnego selfie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *