Masturbacja dziewczyn – najlepsze techniki i sposoby na osiągnięcie orgazmu

Masturbacja dziewczyn - najlepsze techniki i sposoby na osiągnięcie orgazmu

Masturbacja dla dziewczyn jest przyjemna. Przynosi również korzyści zdrowotne, takie jak obniżenie poziomu stresu i poprawa snu. Nie ma unikalnego sposobu na osiągnięcie samozadowolenia, więc sama musisz przetestować co najlepiej na ciebie działa.

Poniżej znajdziesz najlepsze techniki masturbacji i wskazówki, które zagwarantują Ci super mocne orgazmy. Innym świetnym powodem, dla którego warto przeczytać ten artykuł, jest pełne zrozumienie swojej anatomii i tego, które części pochwy dają ci najwięcej przyjemności, co wydaje się być kluczem do osiągnięcia orgazmu podczas masturbacji u kobiet. Kluczem jest wypróbowanie wszystkich technik, a następnie ustalenie, które z nich lubisz najbardziej.

Korzyści z masturbacji u kobiet

Oczywiście, ćwiczenia takiego typu to świetny sposób na złagodzenie stresu i poprawę snu. Ale równie ważne jest spędzanie czasu sam na sam ze sobą.

Masturbacja to bezpieczny i naturalny sposób na:

 • dobre samopoczucie
 • odkrycie własnych pragnień i tego co najbardziej cię podnieca
 • uwolnienie napięcia seksualnego

W rzeczywistości gra solo ma nieskończone korzyści zdrowotne i absolutnie żadnych wad – a do tego jest świetną zabawą!

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o:

 • masturbacja pochwy
 • jak zacząć
 • co możesz zrobić, aby naprawdę podkręcić temperaturę

Rodzaje masturbacji u dziewczyn

Oto lista najpopularniejszych rodzajów masturbacji i ich typowych odczuć. Należy jednak pamiętać, że te rodzaje będą się różnić w zależności od konkretnej osoby.

Rodzaj orgazmuRodzaj masturbacji
ŁechtaczkowyWiększość ludzi używa palców do zabawy z łechtaczką, ale wibratory i inne zabawki mogą również przynieść przyjemność podczas zabawy solo. Podczas orgazmu poczujesz mrowienie na skórze i w mózgu.
PochwowyMożesz użyć palców lub zabawki erotycznej do penetracji pochwy podczas zabawy. Poczujesz intensywny orgazm głębiej w swoim ciele, a ściany pochwy będą pulsować.
AnalnyDo zabawy analnej można używać palców lub zabawki erotycznej (zabawka jest lepsza do głębszej penetracji). Tuż przed orgazmem możesz odczuwać intensywną potrzebę siusiania – tylko skurcze dotyczą zwieracza odbytu.
Orgazm łączonyWszystko zależy od osobistych preferencji. Możesz używać obu rąk do zabawy z pochwą i łechtaczką lub kombinacji zabawki erotycznej i palców. Podczas jednoczesnej stymulacji łechtaczki i pochwy – zwłaszcza punktu G – poczujesz wybuchowy orgazm, który może wywołać drgawki, a nawet doprowadzić do wytrysku.
Strefy erogennePodczas zabawy solo można pocierać, szczypać, ciągnąć, ściskać lub szarpać sutki, wewnętrzną stronę ud, uszy, szyję i inne części ciała. Obszary te, znane jako strefy erogenne, mogą powodować przyjemne doznania w całym ciele podczas zabawy.

Jak zacząć?

Masturbacja u dziewczyn nie musi prowadzić do orgazmu. Jeśli jednak jesteś w nastroju i chcesz poczuć przypływ endorfin, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu ciału osiągnąć intensywny orgazm:

 • Zadbaj o nastrój: Otoczenie, w jakim odbywa się solowa sesja, bywa istotnym czynnikiem decydującym o jej sukcesie. Zadbaj o stonowane oświetlenie, migoczące świece i dźwięki relaksującej muzyki, które z pewnością wpłyną na atmosferę w sposób wyjątkowy.
 • Dodaj trochę lubrykantu: Kiedy jesteś podniecona, twoje ciało samo się smaruje, dzięki czemu masturbacja jest znacznie płynniejsza i przyjemniejsza. Czasami jednak może to nie wystarczyć (lub może w ogóle nie nastąpić!). Miej więc pod ręką tubkę lubrykantu, aby zwiększyć swoją przyjemność.
 • Pozwól swojemu umysłowi błądzić: Może to oczywiste, ale pozwól swojemu umysłowi fantazjować o ludziach lub sytuacjach, które wywołują mrowienie.
 • Nie spiesz się: Nie musisz się spieszyć z masturbacją. Baw się technikami i nie spiesz się, tylko ciesz się wszystkimi doznaniami odczuwanymi w całym ciele.
 • Poznaj strefy erogenne: Zabawa strefami erogennymi – na przykład sutkami, uszami lub udami – może wywołać iskry przyjemności w całym ciele.
 • Daj odpocząć swoim zwykłym zabawkom erotycznym: Wibratory i masturbatory są świetną zabawą, ale nie są jedynymi dostępnymi zabawkami erotycznymi. Na przykład niektóre dziewczyny lubią stymulować się za pomocą prysznica drażniącego łechtaczkę lub pocierając sromem o poduszkę.
 • Rozważ erotykę lub pornografię: Fajnie jest pozwolić swojemu umysłowi wędrować, ale nie zawsze trzeba używać wyobraźni. Jeśli chcesz podkręcić temperaturę, przeczytaj sprośną książkę lub obejrzyj film erotyczny.

Jeśli chcesz odkryć swoją łechtaczkę

Widoczna część łechtaczki to narząd wielkości perły, często pokryty kapturkiem, który znajduje się w górnej części sromu, gdzie spotykają się dwie wewnętrzne wargi.

Żołądź łechtaczki jest mniej więcej wielkości perły/groszku, ale sama struktura jest znacznie bardziej złożona i rozległa.

Łechtaczka jest wypełniona tysiącami zakończeń nerwowych, co czyni ją najbardziej wrażliwą częścią narządów płciowych. Dlatego większość dziewczyn doświadcza orgazmu poprzez stymulację łechtaczki.

Orgazm łechtaczkowy

 • Masuj mięsisty obszar na szczycie kości łonowej, a następnie przesuwaj palcami wzdłuż zewnętrznych i wewnętrznych warg sromowych.
 • Zacznij pocierać lub głaskać łechtaczkę przez kapturek. Możesz również utworzyć literę „V” palcami wskazującym i środkowym – przesuwać je w górę i w dół po bokach trzonu łechtaczki. Znajdź rytm, który sprawi, że poczujesz się dobrze.
 • Poruszaj palcami szybciej i mocniej, gdy łechtaczka stanie się mokra lub po nałożeniu lubrykantu. Intensyfikuj doznania, wywierając silny nacisk aż do orgazmu.
 • Korzystanie z wibratora to świetny sposób na stymulację łechtaczki bez konieczności przepracowywania palców. Wystarczy przesuwać wibrator w górę i w dół po łechtaczce, aż do osiągnięcia orgazmu.

Jeśli chcesz wywołać orgazm pochwowy

Pomimo powszechnych mitów, większość kobiet ma trudności z osiągnięciem orgazmu podczas stymulacji pochwy. Nie oznacza to jednak, że sam proces masturbacji nie może być przyjemny!

Penetracja pochwy palcami lub zabawką erotyczną może przynieść ogromną przyjemność, nawet jeśli nie osiągniesz orgazmu.

Jeśli chcesz zobaczyć gwiazdy, poeksperymentuj ze stymulowaniem punktu G – punktu przyjemności na ścianie pochwy – ze stałym, silnym naciskiem (może to również prowadzić do kobiecego wytrysku).

Orgazm pochwowy

 • Zacznij masować otwór pochwy, a następnie powoli włóż palce (lub zabawkę erotyczną) do wnętrza. Upewnij się, że pochwa jest wilgotna lub że zastosowałaś wystarczającą ilość lubrykantu, aby uniknąć nadmiernego tarcia.
 • Zacznij poruszać palcami lub zabawką okrężnie, wsuwając i wysuwając, głaszcząc lub wykonując kombinację ruchów. Do stymulacji punktu G najlepiej używać ruchu „chodź tu”.
 • Zwiększ prędkość i nacisk, gdy zaczną narastać w tobie dobre wibracje. Możesz poczuć wybuchowy orgazm, ale nie martw się, jeśli tak się nie stanie. Nie każdy może osiągnąć orgazm podczas penetracji pochwy.

Jeśli chcesz poeksperymentować z analem

Kto powiedział, że orgazmy analne są zarezerwowane tylko dla mężczyzn? Nadal możesz osiągnąć orgazm analny, pośrednio stymulując punkt G przez ścianę dzielącą odbyt i pochwę.

Pamiętaj: musisz, użyć sporo lubrykantu, ponieważ odbyt nie smaruje się naturalnie.

Orgazm analny

 • Zacznij masować zewnętrzną i wewnętrzną stronę odbytu, a następnie powoli i delikatnie wsuń palec lub zabawkę erotyczną do odbytu.
 • Przełączaj się między ruchem okrężnym a ruchem wchodzącym i wychodzącym podczas penetracji odbytu. Przyspieszaj, gdy przyjemność zacznie narastać, aż będziesz gotowy do zakończenia.
 • Eksperymentuj z zabawkami! Wibratory, zatyczki, koraliki analne i masażery mogą dziesięciokrotnie zintensyfikować orgazm.

Jeśli szukasz kombinacji i stref erogennych

Wiele osób osiąga wstrząsające orgazmy podczas jednoczesnej stymulacji pochwy i łechtaczki.

Solowa gra na dwa fronty intensyfikuje uczucie przyjemności poprzez stymulację wszystkich wrażliwych części genitaliów. Dotykaj i pocieraj swoje strefy erogenne, aby poczuć gorące doznania na całym ciele.

Orgazm łączony

 • Możesz używać obu rąk lub kombinacji palców i zabawek erotycznych do stymulacji łechtaczki i pochwy podczas sesji masturbacji.
 • Zaszalej! Używaj równoległych lub przeciwnych rytmów podczas jednoczesnej stymulacji łechtaczki i pochwy. Rozważ zmianę prędkości między nimi (szybkie palce, wolna penetracja).
 • Wszystko polega na eksperymentowaniu! Stymulując swoje strefy erogenne, baw się różnymi sposobami dotyku (np. pocieraniem, szarpaniem lub szczypaniem) i zabawkami erotycznymi (np. piórkami lub wibratorami na palce), aby wiedzieć, co sprawia, że czujesz się dobrze.

5 pozycji pomocnych przy masturbacji u dziewczyn

Masturbacja nie musi być nudna! Możesz skorzystać z różnych pozycji, aby podnieść swoje doznania na wyższy poziom przyjemności.

Oto kilka pozycji do wypróbowania:

W przypadku łechtaczki spróbuj położyć się na plecach

Oczywiście, leżenie na plecach może wydawać się staromodne, ale jeśli chodzi o stymulację łechtaczki, żadna inna pozycja nie jest lepsza.

Leżąc na plecach, z poduszką pod głową, rozłóż nogi i zegnij je w kolanach. Następnie zacznij pocierać łechtaczkę. Możesz to robić powoli lub szybko, mocno lub delikatnie – cokolwiek sprawia Ci przyjemność.

W przypadku zabaw z pochwą spróbuj kucnąć

Jeśli szukasz wybuchowego orgazmu, wypróbuj pozycję kucającą. Kucanie ułatwia zlokalizowanie punktu G, który znajduje się około 5 do 7,5 cm wewnątrz kanału pochwy.

Przykucnij, trzymając pięty blisko lub dotykając tylnej części ud. Następnie zacznij wsuwać palce lub zabawkę do pochwy, wchodząc coraz głębiej.

Mieszaj różne ruchy, od głaskania i okrężnych ruchów, po wsuwanie i wysuwanie.

Jeśli chodzi o anal, spróbuj stylu na pieska twarzą w dół

Jeśli chodzi o zabawę analną, pozycja na pieska twarzą w dół otwiera cię na wiele przyjemności.

Pozycja ta daje ci miejsce, którego potrzebujesz, aby włożyć palce lub zabawkę jedną ręką, podczas gdy drugą pocierasz łechtaczkę.

Usiądź na czworakach, a następnie połóż się twarzą w dół na łóżku lub podłodze, aby tyłek był w powietrzu.

Owiń jedną rękę wokół pleców, aby dosięgnąć odbytu, jednocześnie umieszczając drugą rękę pod ciałem, aby móc dotykać łechtaczki.

W przypadku orgazmu łączonego i stref erogennych wypróbuj „udawanego kochanka”

Wciel się w rolę kowbojki. Połóż swoje ulubione dildo lub wibrator na łóżku i połóż się na nim (albo usiądź), kontynuuj pocieranie do czasu aż znajdziesz doznania, które lubisz – penetrację, pocieranie łechtaczki lub jedno i drugie.

Może być konieczne użycie rąk do ustabilizowania zabawki. Ujeżdżaj swoją zabawkę tak szybko lub tak wolno, jak chcesz. Jednocześnie pocieraj łechtaczkę lub baw się sutkami pod koniec sesji masturbacji.

Chcesz zaszaleć? Postaw przed sobą lustro

Odbicie to świetny sposób na odkrycie swojego ciała i tego, co Cię podnieca.

Usiądź przed lustrem z dużą tubką lubrykantu. Rozlej lubrykant po całym ciele – piersiach, brzuchu, wewnętrznej stronie ud i sromie – i zacznij przesuwać dłońmi po tych strefach erogennych.

Szczyp, ściskaj, ciągnij, szarp, pocieraj – rób wszystko, co sprawia Ci przyjemność i zwracaj uwagę na to, co Cię podnieca.

Jeśli chcesz zaangażować inne zmysły

Sesja masturbacji nie musi wykluczać gry wstępnej. Zamiast od razu przejść do dotykania siebie, dlaczego nie zacząć powoli i sprawić, by inne zmysły również zostały zaangażowane?

Jeśli lubisz słowo pisane

Opowiadania erotyczne są nie tylko zabawne, ale także pozwalają odkryć swoją zmysłową i seksualną stronę.

Literatura perwersyjna zachęca do fantazjowania i odkrywania seksualnych przyjemności w bezpieczny, zabawny sposób. Zajrzyj na naszą kategorię opowiadań erotycznych dla kobiet.

Jeśli jesteś bardziej wzrokowcem

Nie powinno być zaskoczeniem, że niektórzy ludzie uwielbiają oglądać porno – i dlaczego nie mieliby tego robić?

Oglądanie porno może:

 • zwiększyć libido
 • złagodzić stres
 • pozwolić na bezpieczne odkrywanie swoich seksualnych dziwactw

Jeśli wolisz słuchać

Słuchanie seksownych dźwięków może być tak samo – jeśli nie bardziej – podniecające jak czytanie erotyki lub oglądanie porno. Dźwięk pozwala wyobraźni puścić wodze fantazji i zatracić się w szczegółach opowieści.

Podsumowanie

Masturbacja szczególnie w przypadku dziewczyn to zabawny, seksowny i bezpieczny sposób na odkrywanie swoich pragnień.

Ponadto, istnieje tak wiele korzyści zdrowotnych płynących z samozadowolenia (Zmniejszony stres! Lepszy sen! Uwolnienie seksualne!), że nie ma powodu, aby nie przemycać trochę tego typu przyjemności każdego dnia.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją zabawę solo, to nie powinnaś się przejmować, że nigdy wcześniej tego nie robiłaś. Nie ma dobrego ani złego sposobu na masturbację u dziewczyn, więc poświęć trochę czasu na odkrycie swojego ciała.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *