Fisting – co to jest i jak go bezpiecznie wykonywać?

Zdjęcie główne artykułu na temat co to jest fisting

Fisting to sytuacja, w której druga osoba wkłada rękę do pochwy lub odbytu partnera/partnerki. Wiele osób twierdzi, że jest to przyjemne oraz intensywne uczucie! Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich form aktywności seksualnej, fisting wymaga wyraźnej zgody wszystkich uczestniczących osób. Wprowadzenie do tego rodzaju zabawy może być wyzwaniem, jednak odpowiednie przygotowanie, zaufanie, komunikacja oraz cierpliwość mogą zminimalizować ryzyko doświadczania bólu lub poważnych obrażeń.

Na czym polega fisting i jak się do niego zabrać?

Zanim przystąpisz do penetracji, warto poświęcić czas na odpowiednią grę wstępną, aby wszyscy byli odpowiednio przygotowani. Wiele osób podkreśla fakt, że im bardziej jesteśmy zrelaksowani, tym więcej można czerpać przyjemności z fistingu! Dotykanie, pocałunki, czy nawet seks oralny – każda forma aktywności może pomóc w rozluźnieniu atmosfery i przygotowaniu do głównego wydarzenia.

Gdy wszyscy będą gotowi, możesz włożyć jeden palec w intymne miejsca swojego partnera/partnerki. Gdy na tym etapie poczuje się komfortowo, możesz dodać kolejny palec. Możesz robić to powoli i dodawać lubrykant w miarę postępów. Zawsze warto porozmawiać z partnerem/partnerką i zapytać, czy czuje się komfortowo i czy wszystko jest w porządku!

Gdy wszystkie palce znajdą się wewnątrz partnera/partnerki, możesz zwinąć dłoń w pięść lub pozostawić ją otwartą. Niektórzy ludzie drugą ręką pocierają intymne miejsca partnera/partnerki, aby pomóc mu osiągnąć orgazm.

Kiedy skończysz, wyjmij rękę powoli, aby zmniejszyć ryzyko obrażeń. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wrażenie, że intymne części ciała partnera/partnerki ściskają Twoją dłoń. Warto zachować ostrożność i zawsze działać z pełnym szacunkiem i delikatnością wobec partnera/partnerki.

Co ludzie lubią w fistingu?

Ludzie mogą lubić fisting z wielu powodów! Dla niektórych jest to kwestia doznania intymności lub poczucia „wypełnienia”, które wynika z takiej formy bliskości. Inni cenią sobie fakt, że mogą eksplorować swoją intymność w pełnym zaufaniu i otwartości wraz z partnerem. Jednakże, istnieją również osoby, które nie są zainteresowane fistingiem, i to jest zupełnie zrozumiałe. Każdy ma swoje własne preferencje i granice, które należy szanować.

Fisting może dodatkowo stymulować punkt G u kobiet lub gruczoł krokowy u mężczyzn. Dla niektórych może to prowadzić do bardzo intensywnych doznań i osiągnięcia wyjątkowo silnych orgazmów.

Kluczowe jest to, aby wszyscy uczestnicy byli zgodni i entuzjastycznie nastawieni do fistingu. W takich warunkach może on stanowić bezpieczną, zdrową i satysfakcjonującą część życia seksualnego, sprzyjającą budowaniu więzi emocjonalnej i fizycznej między partnerami.

Prawidłowo wykonany fisting może zapewnić wyjątkowe doznania. Dr Powell podkreśla, że jest to niezrównane uczucie pełności, gdy cała dłoń znajduje się w otworze. Ta forma penetracji pozwala na stymulację większej ilości tkanek jednocześnie, co może być bardzo przyjemne dla obu partnerów. Dodatkowo, wielu osobom dostarcza ona psychologicznego doświadczenia bycia „rozciągniętym”, co może być źródłem satysfakcji i podniecenia. Fisting może też stanowić niezwykle intymne doświadczenie, umożliwiając partnerom kontakt wzrokowy i głębokie połączenie podczas aktywności seksualnej. Dr Powell zauważa, że widok całej dłoni wewnątrz partnera oraz odczuwanie ciepła i siły jego ciała od wewnątrz może być dla wielu osób bardzo ekscytujące. Dzięki tej formie penetracji, dawca może być w pełni obecny w przyjemności odbiorcy, co sprzyja budowaniu więzi i wzmacnia doznania erotyczne obojga partnerów.

Czy fisting jest bezpieczny? Jak mogę go bezpiecznie wykonywać?

Ryzyko zarażenia się infekcją przenoszoną drogą płciową poprzez fisting jest niskie, ale istnieje. Dodatkowo, fisting może być wymagający dla ciała i niesie ze sobą potencjalne ryzyko kontuzji. Nieostrożne działanie może prowadzić do obrażeń, dlatego ważne jest, aby być uważnym i delikatnym podczas praktykowania tej formy seksualnej. Przed przystąpieniem do fistingu warto porozmawiać z partnerem, omówić oczekiwania i przygotować się odpowiednio. Nie należy spieszyć się, ponieważ pośpiech może prowadzić do bolesnych doświadczeń lub nawet obrażeń dla jednej lub obu stron.

Oto kilka sposobów na uczynienie fistingu bezpieczniejszym i bardziej komfortowym:

  • Dbaj o higienę i utrzymuj paznokcie przycięte i czyste.
  • Podczas fistingu zaleca się noszenie lateksowych lub nitrylowych rękawiczek, które nie tylko zapobiegają infekcjom przenoszonym drogą płciową, ale także ułatwiają gładkie dotarcie do intymnych obszarów ciała.
  • Nie zapomnij o odpowiedniej ilości lubrykantu. Zarówno lubrykanty na bazie wody, jak i silikonu są bezpieczne dla lateksu i mogą poprawić komfort podczas penetracji.
  • Pamiętaj o powolnym tempie. Wprowadzaj palec do intymnych miejsc partnera/partnerki stopniowo, poświęcając czas na relaks i przygotowanie.
  • Jeśli podczas fistingu pojawi się obfite krwawienie u Ciebie lub Twojego partnera, niezwłocznie udaj się do lekarza lub na pogotowie. To może być objaw poważnych obrażeń, które wymagają natychmiastowej interwencji medycznej.

Fisting może nie być dla każdego. Każdy ma swoje własne preferencje i granice, które należy szanować. Tak jak w przypadku innych form seksu, fisting może być satysfakcjonujący dla niektórych osób, podczas gdy dla innych może być zupełnie nieodpowiedni. Jeśli ty i twój partner/partnerka czerpiecie przyjemność z tej praktyki oraz wykonujecie ją bezpiecznie, może ona stanowić interesującą część waszego życia seksualnego. Jednakże, równie dobrze można cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym bez fistingu. Ważne jest, aby każda osoba czuła się komfortowo i spełniona w swoich doświadczeniach intymnych.

Negatywne skutki mogą objawiać się jako nadwyrężenie lub zerwanie mięśni wewnętrznych partnera/partnerki, co może prowadzić do długotrwałego bólu. Dodatkowo, może to spowodować nieprawidłowe funkcjonowanie ciała oraz siniaki wewnętrzne. Kluczowe jest stosowanie odpowiedniej ilości lubrykantu podczas tej praktyki, aby zmniejszyć ryzyko urazów. Partner/partnerka również powinien być w pełni zrelaksowany, gdyż może to pomóc w zminimalizowaniu dyskomfortu. Aby zminimalizować ryzyko dyskomfortu należy stosować duże ilości lubrykantu. Pamiętaj, że należy rozpocząć delikatnie, z kilkoma palcami, i stopniowo zwiększać ich ilość podczas penetracji. Proces ten może wymagać czasu, nawet kilku dni, zanim osoba będzie w pełni przyzwyczajona. Ważne jest, aby nie spieszyć się i zawsze pamiętać o higienie, regularnie myjąc ręce przed rozpoczęciem tej praktyki.

Czy fisting powoduje wypadanie odbytu/pochwy?

Jelito grube, znane również jako okrężnica, opróżnia swoją zawartość do odbytnicy, o długości od 10 do 15 cm. To w tej części ciała stolec jest zatrzymywany przez kompleksowy układ delikatnych więzadeł i mięśni, zanim zostanie uwolniony i wydany z organizmu. Jednak te mięśnie nie są zbyt silne i łatwo ulegają rozciągnięciu, rozerwaniu lub osłabieniu. Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na osłabienie tych mięśni, w tym przewlekłe zaparcia, poród, a nawet podnoszenie ciężkich przedmiotów podczas zatrzymywania oddechu. Dodatkowo, penetracja odbytu, szczególnie przez duże obiekty, takie jak duży penis czy dłoń podczas fistingu analnego, może z czasem osłabić te mięśnie. Uszkodzenie lub osłabienie mięśni odbytnicy może prowadzić do problemów z nietrzymaniem stolca, a także do wystąpienia wypadania odbytnicy lub hemoroidów.

Hemoroidy występują, gdy naczynia krwionośne w odbytnicy i odbycie ulegają podrażnieniu i puchną, rozciągając ściany odbytnicy i odbytu. Czasami są one bolesne, w zależności od rodzaju hemoroidów. Hemoroidy wewnętrzne znajdujące się głęboko w odbytnicy zazwyczaj nie są bolesne, ponieważ obszar ten jest ubogi w receptory nerwowe. Niemniej jednak, mogą one powiększać się i wystawać poza zwieracz odbytu, co może być przyczyną bólu. Czasami same mogą wrócić do wnętrza odbytu, ale często wymagają delikatnego wsparcia, aby powrócić na swoje miejsce. Niestety, nie zawsze pozostają w pozycji wewnętrznej, co może być sygnałem do podjęcia odpowiednich działań.

Poważniejszym problemem zdrowotnym jest występowanie wypadania odbytnicy. Ma to miejsce, gdy mięśnie utrzymujące odbytnicę w odpowiednim położeniu osłabiają się na tyle, że działanie grawitacji powoduje opadanie odbytnicy. W rezultacie pojawia się wyraźna wypukłość, przypominająca małą skarpetkę pod kątem wielkości i kształtu, która jest wilgotna i różowa. W niektórych przypadkach wypadanie odbytnicy może występować tylko podczas wypróżnień, podczas gdy u innych może być obecne przez większość czasu.

Metody leczenia hemoroidów zależą od wielu czynników, takich jak wiek, stan zdrowia oraz nasilenie dolegliwości. Istnieje wiele podstawowych działań samoopieki, które mogą przynieść ulgę, w tym zmiana diety na bogatą w błonnik, co może także zapobiegać nawrotom, unikanie długotrwałego siedzenia lub stania, regularne ciepłe kąpiele oraz stosowanie środków nawilżających anorektalnych, które mogą zmniejszyć nacisk podczas wypróżnień. Dodatkowo, istnieją leki i procedury chirurgiczne, które okazują się bardzo skuteczne i przyspieszają powrót do zdrowia. W przypadku wypadania odbytnicy, często wymagane jest leczenie operacyjne, które może być wsparte środkami zmniejszającymi twardość stolca oraz innymi lekami przyspieszającymi proces gojenia.

Azjatka oraz fisting waginalny
Kobieta wykonująca fisting

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *