Prezerwatywa została w pochwie – co zrobić jak się zsunie?

Prezerwatywa została w pochwie - co zrobić jak się zsunie?

Co zrobić w sytuacji kiedy prezerwatywa się zsunie i zostanie w pochwie? Prezerwatywa sama w sobie nie jest niebezpieczna dla zdrowia kobiety, ale w chwili kiedy prezerwatywa nieopacznie zsunie się z penisa, ryzyko związane z przenoszeniem chorób wenerycznych i zajściem w ciążę może wzrosnąć.

Co zrobić, gdy prezerwatywa zostanie w pochwie?

Co zrobić po zsunięciu się prezerwatywy przy wyciąganiu penisa? Po pierwsze, weź głęboki oddech. Jeśli prezerwatywa utknie w pochwie, to pozostanie na maksymalnej głębokości penetracji penisem lub zabawką erotyczną. Pochwa łączy się z szyjką macicy. Szyjka macicy zaczyna mięknąć i otwierać się dopiero podczas porodu lub zabiegów medycznych mających na celu jej zmiękczenie lub otwarcie. Zazwyczaj prezerwatywa może dotrzeć tylko do szyjki macicy, a następnie zostaje zatrzymana.

I choć sama prezerwatywa prawdopodobnie nie będzie stanowić bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, należy pamiętać o innych kwestiach, takich jak ciąża i infekcje przenoszone drogą płciową. Jeśli zauważysz, że prezerwatywa pozostała w tobie, podczas gdy używacie jej jako środka antykoncepcyjnego, sytuacja ta nie jest korzystna, ponieważ wyciek może doprowadzić do zajścia w ciążę.

Jak wyjąć prezerwatywę, która utknęła w środku pochwy?

Jak właściwie wyjąć prezerwatywę z pochwy? Nie oczekuj, aż prezerwatywa zostanie usunięta podczas oddawania moczu. Możesz skontaktować się z ginekologiem i umów wizytę tego samego dnia lub możesz spróbować samodzielnie wyciągnąć ją czystym palcem.

Jeśli usuwasz prezerwatywę samodzielnie, najważniejszą rzeczą jest spokój. Nie ma nic trudniejszego niż próba wyjęcia czegoś z pochwy, gdy mięśnie są napięte i zaciśnięte.

Spróbuj usunąć prezerwatywę siedząc w ciepłej kąpieli lub nad toaletą, smarując palec lubrykantem przed włożeniem go do środka. Następnie wykonaj ruch przypominający gest „chodź tu”, aby spróbować pochwycić prezerwatywę. Bądź delikatna, zwłaszcza jeśli masz długie paznokcie – pomocne mogą być również czyste rękawiczki.

Stanie i opieranie się może pomóc w wypchnięciu prezerwatywy na zewnątrz pochwy, jednak równie komfortowe może być pozostanie w pozycji leżącej na plecach.

Wyjmowanie prezerwatywy z pochwy

Co się stanie gdy prezerwatywa zostanie w środku?

Czy istnieją jakieś przesłanki co może się stać kiedy prezerwatywa zostanie w środku? Istnieje kilka rzeczy, które warto rozważyć w ciągu najbliższych 24 do 72 godzin.

Antykoncepcja awaryjna, w razie potrzeby

Możesz pominąć ten krok, jeśli:

 • prezerwatywa została użyta na zabawce erotycznej
 • uzgodniliście z partnerem, że jest otwarty na ciążę
 • stosujesz jeszcze inne środki antykoncepcyjne
 • przeszłaś menopauzę
 • jesteś bezpłodna lub już jesteś w ciąży

W przeciwnym razie musisz zdawać sobie sprawę, że utknięcie prezerwatywy w pochwie może wiązać się z ryzykiem zajścia w ciążę.

Jeśli prezerwatywa zsunęła się z penisa, musisz założyć, że plemniki wydostały się na zewnątrz i dostały się do środka.

Ciąża stanowi ryzyko, nawet jeśli Twój partner nie miał pełnego wytrysku.

Chociaż szanse są niewielkie, możliwe jest zajście w ciążę z preejakulatu. Nie jest to niemożliwe.

Ryzyko przeniesienia chorób wenerycznych

Jeśli prezerwatywa zostanie w pochwie, należy wykonać test na obecność chorób przenoszonych drogą płciową.

W tym przypadku bardzo ważna jest rozmowa i znajomość partnera, z którym ma się zamiar odbyć stosunek seksualny. Bardzo dobrym pomysłem jest poddanie się testom na obecność chorób przenoszonych drogą płciową podczas trwania związku.

Jeśli masz podejrzenie, że mogliście zostać narażeni na zakażenie wirusem HIV, istnieje opcja uzyskania recepty na leki retrowirusowe wykorzystywane podczas profilaktyki poekspozycyjnej lub PEP. PEP powinno się rozpocząć w ciągu 72 godzin od potencjalnej ekspozycji na zakażenie.

Profilaktyka poekspozycyjna może trwać około miesiąca, a po jej zakończeniu należy wykonać test na obecność wirusa HIV.

Inne potencjalne infekcje spowodowane seksem bez zabezpieczenia obejmują HPV, opryszczkę narządów płciowych, brodawki narządów płciowych, chlamydię, rzeżączkę i kiłę. Rozwój tych infekcji w organizmie może wymagać czasu i objawić się dopiero po wielu tygodniach od stosunku.

Ten wykres może wskazać idealny czas na wykonanie testów:

Choroba wenerycznaKiedy się przebadać (po ekspozycji)
Chlamydiaco najmniej 2 tygodnie
Rzeżączkaprzynajmniej 2 tygodnie
Kiław 6 tygodniu, 3 miesiącu i 6 miesiącu
Brodawki narządów płciowychjeśli wystąpią objawy
Opryszczka narządów płciowychprzynajmniej 3 tygodnie
HIVprzynajmniej 3 tygodnie

Infekcje te mają różne objawy. Jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, należy zwrócić na niego uwagę i natychmiast poinformować o nim lekarza:

 • zielona, żółta lub ropna wydzielina z narządów płciowych
 • ból brzucha
 • ból w jądrach
 • zapalenie szyjki macicy
 • swędzenie/ wysypka
 • brodawki na narządach płciowych, odbycie lub w innych miejscach (w przypadku brodawek narządów płciowych)
 • owrzodzenia narządów płciowych, odbytu lub jamy ustnej (w przypadku kiły i opryszczki narządów płciowych)
 • ból podczas seksu
 • uczucie pieczenia podczas sikania
 • wydzielina lub ból w odbycie
 • krwawienie z odbytu

Jednakże istnieje również możliwość, że nie będziesz doświadczać żadnych objawów i nie będziesz miał pewności, czy masz infekcję, dopóki nie zostanie wykonany odpowiedni test.

Prezerwatywa w pochwie

Jak zapobiec utknięciu prezerwatywy w pochwie?

Prezerwatywy mogą zsuwać się podczas seksu, jeśli nie mają odpowiedniego rozmiaru lub nie są prawidłowo założone. Twój chłopak powinien wybrać odpowiedni rozmiar i markę, która najbardziej mu odpowiada. Podczas zakładania prezerwatywy należy zrolować ją na całej długości wzwiedzionego penisa chłopaka, a nie tylko częściowo.

Sposób wyciągania penisa w prezerwatywie również ma znaczenie. Najlepiej jest wyciągnąć go natychmiast po wytrysku, gdy penis jest jeszcze twardy. Podczas wyciągania prezerwatywa powinna być przytrzymywana wokół podstawy penisa, aby się nie zsunęła.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *