Masturbacja podczas okresu – czy można masturbować się podczas miesiączki?

Masturbacja podczas okresu - czy można masturbować się podczas miesiączki?

Czy masturbacja może wpływać na miesiączkę? I czy może utrudnić kobiecie zajście w ciążę, gdy nadejdzie odpowiedni czas na posiadanie dzieci?

Nie. Masturbacja nie wpływu na przyspieszenie i przebieg okresu.

Czy można się masturbować podczas okresu?

Masturbacja podczas okresu jest bezpieczna i zdrowa. Niektóre osoby masturbują się podczas miesiączki, aby złagodzić skurcze menstruacyjne.

Wielokrotnie można usłyszeć różne, często nieprawdziwe, stwierdzenia na temat masturbacji – że może ona prowadzić do chorób, hamować wzrost, powodować problemy psychiczne, prowadzić do utraty wzroku lub wpływać negatywnie na zdolność prokreacji. Jednak żadne z tych twierdzeń nie znajduje oparcia w faktach.

Masturbacja to temat często uważany za prywatny, a niektórzy ludzie mogą czuć się skrępowani, rozmawiając o niej otwarcie. Kiedy jednak ludzie zbyt się wstydzą, aby pytać lub rozmawiać na ten temat, mogą podlegać nieprawdziwym mitom.

Jeżeli masz wątpliwości lub pytania dotyczące masturbacji, warto porozmawiać o nim z lekarzem, pielęgniarką, doradcą zdrowia lub bliską osobą znajdującą się w twoim otoczeniu. Wiedza i wsparcie ze strony odpowiednich osób mogą pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości oraz zapewnić rzetelne informacje.

Masturbacja a okres

Jeśli używasz tamponu, przed rozpoczęciem masturbacji upewnij się, że go usunęłaś. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że tampon i jego sznureczek zostaną wepchnięte zbyt głęboko w głąb pochwy, co może sprawić trudności w ich samodzielnym usunięciu.

Wielu ludzi doświadcza fluktuacji poziomu pożądania seksualnego w różnych fazach cyklu menstruacyjnego. Czasami poziom podniecenia jest znacznie wyższy niż w innych momentach. Niekiedy zwiększone libido występuje tuż przed okresem, podczas niego lub w okresie owulacji.

Naukowcy nie do końca rozumieją przyczyny tych zmian w pożądaniu seksualnym. Wiadomo jednak, że poziom hormonu testosteronu odgrywa istotną rolę w regulacji pożądania seksualnego u wszystkich osób. Oprócz tego wpływ na to mają także czynniki psychologiczne i emocjonalne.

Niezależnie od okresu cyklu menstruacyjnego, warto pamiętać, że masturbacja jest zdrowa i bezpieczna. Ciesz się nią zawsze, kiedy masz na to ochotę!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *